נתנאל סלע
A
A
A
A
יצירת קשר
שילחו הודעה ונציג יחזור אליכם בהקדם
שאלות דיני עבודה

שאלות דיני עבודה

שאלות דיני עבודה

פגעו בי במקום עבודתי. מה עליי לעשות ?
באפשרותך לפנות לבית הדין האזורי לעבודה. עצתי לך היא כי ככל והינך פונה לטיפולים רפואיים ו/או נאלץ להשתמש במוניות ו/או מקבל עזרה מאדם אחר כתוצאה מהפגיעה ונצרך בהוצאות נוספות כדומה– שמור על כל הראיות המעידות על הטיפולים וההוצאות לצורך הכנת תביעה עתידית בכדי שתוכל לקבל את כל הפיצויים המגיעים לך.
באיזה נושאים עוסק בית הדין לעבודה ?
בית הדין לעבודה עוסק בנושאים הקשורים לסכסוכי עבודה שבין המעסיק לעובד. כגון: שעות עבודה מרובות, אי קבלת חופשות המגיעות על פי החוק, הלנת שכר, וכו'.
מה זה שכר מולן ?
שכר מולן הוא שכר שלא שעוכב בידי המעסיק ולא שולם בזמן. יש לציין כי הלנת שכר היא גם עבירה פלילית.
הוטרדתי מינית במקום העבודה. מה עליי לעשות ?
גם עניין זה הוא בתחום סמכותו של בית הדין האזורי לעבודה ובאפשרותך לפנות לבית דין זה.
במקום עבודתי מתקיים מחדל חמור שקשור לבטיחות עובדים. למי עליי לפנות.
גם עניין זה הוא בתחום סמכותו של בית הדין האזורי לעבודה ובאפשרותך לפנות לבית דין זה.
נפצעתי במהלך העבודה. מה עליי לעשות?
באפשרותך לפנות לביטוח לאומי ולדרוש פיצוי נכות מעבודה, כמו כן באפשרותך לתבוע את המעסיק בתביעה נזיקית על הנזק שנגרם לך, במסגרתה יש להוכיח כי הייתה רשלנות מצד המעסיק או הפרת חובה חקוקה כלשהיא.
מה ההבדל בין פציעה בגין תאונת עבודה לבין תביעה נזיקית סתם ?
בתאונת עבודה ניתן יהיה לתבוע ולקבל פיצויים מהמוסד לביטוח לאומי, וזאת בניגוד לפציעה סתם. בנוסף, נכות שנקבעה כתוצאה מתאונת עבודה, מקנה לנפגע זכויות יתירות (קרי, תשלומים גבוהים יותר), ביחס למי שקיבל נכות כללית.
אני בהיריון, ועקב כך פוטרתי. מה עליי לעשות?
אסור לפטר עובדת כשהיא בהיריון, ובלבד שהיא עובדת לפחות 6 חודשים רצופים אצל המעסיק. אם את עובדת מעל ל- 6 חודשים, הפיטורים יאושרו רק אם המעסיק יוכיח לבית הדין לעבודה כי הפיטורים אינם קשורים כלל וכלל להיריון, וכי היה מפטר אותך בכל מקרה (כגון צמצומים בכל העסק).
אני מעוניין לפטר עובד, כיצד עליי לנהוג?
ראשית, עליך לתת הודעה מוקדמת ובכתב. על ההודעה להימסר באופן אישי לידי העובד. אם העובד עובד חצי שנה אזי הוא זכאי ליום הודעה מוקדמת על כל חודש עבודה מלא. אם הוא עובד אצלך בתקופה שבין חצי שנה לשנה, הוא זכאי לשישה ימי הודעה מוקדמת בתוספת של יומיים וחצי על כל יום עבודה מעבר לחצי השנה. אם הוא עובד אצלך מעל לשנה הוא זכאי לחודש הודעה מוקדמת. בנוסף, חובה לערוך לעובד שימוע לפני הפיטורים.
אני עבדתי כ"כפרי לאנס". עבודתי הופסקה. האם קיימים ביני לבין המעסיק שלי יחסי עבודה?
בכדי ליתן מענה לתשובה זו עליי לקבל פרטים נוספים אודות אופיה של עבודתך, אשמח אם תיצור עימי קשר בכדי שאענה באופן מדויק על שאלתך. באופן כללי, בפסיקה נקבעו מס' מבחנים שיש לבדוק בכדי ליתן מענה על תשובה זו: ראשית, יש לבחון את מידת ההשתלבות – האם אתה היית למעשה חלק אינטגראלי בעסקו של המעביד, והאם נתת שירות גם לעסקים אחרים. שנית יש לבחון את טיב הקשר האישי – עד כמה אתה נתת את השירות באופן אישי, ולא נעזרת באחרים. שלישית, יש לבחון את נושא הפיקוח – עד כמה עבודתך הייתה מפוקחת ע"י המעסיק, ועד כמה היית מחויב לציית להוראותיו. בנוסף, יש לבחון את התנהגות הצדדים- כיצד אופן ההעסקה נתפסה בין הצדדים. ובנוסף, יש לבחון את נושא הפרשת התשלומים – מי שילם לביטוח לאומי, למס הכנסה, וכו'.
פוטרתי. מה ביכולתי לתבוע מהמעביד שפיטר אותי?
הסעד העיקרי שביכולתך לתבוע, הוא סעד כספי. יחד עם זאת, במקרים חריגים יכול ביהמ"ש לכפות על המעביד לקבל את העובד בחזרה לעבודה.
גם לכם יש שאלה?
כתבו לנו ונחזיר לכם תשובה בהקדם

כל המידע המוצג באתר זה הנו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/ או חוות דעת משפטית, מכול סוג שהוא. האתר ו/או בעל האתר ו/או עורך האתר ו/או כל מאן דהוא שיש לו נגיעה כלשהיא לאתר זה,  אינם נושאים באחריות מקצועית ו/או משפטית,  כלשהי כלפי הקוראים ו/או הגולשים, ו/או המשתמשים באתר, והנסמכים על הכתוב באתר, ואלה נדרשים לקבל ייעוץ מקצועי ו/או משפטי לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים והכתובים באתר.